قوانین و مقررات موسسات

قوانین کانون آموزش ایرانیان برای موسّسات

23 بهمن 1399

اگر تمایل به همکاری طولانی مدت با کانون آموزش ایرانیان دارید لطفا هر ماه قوانین را مطالعه بفرمایید تا از به روز رسانی ها مطلع شوید

کانون آموزش ایرانیان به منظور دستیابی به اهداف بلند خود برای تداوم ایجاد بستری مناسب برای معرفی اساتید و آموزشگاه ها و همینطور فراهم نمودن امکان آموزش آنلاین نیاز به قوانینی دارد که در ادامه این متن آورده شده اند، امید است که این قوانین باعث جلب رضایت و حفظ حقوقکلیه کاربران گردد.

پیش از هر گونه عضویت و شروع همکاری یا استفاده از هر نوع خدمات کانون آموزش ایرانیان شرایط و ضوابطی که در ادامه آمده است را به دقت مطالعه فرمایید. هر نوع عضویت و استفاده از خدمات کانون آموزش ایرانیان منوط به پذیرش این شرایط به عنوان یک قرارداد الزام آور می‎باشد. با قبول قرارداد کاربران هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را از خود سلب و ساقط می نمایند.

درصورتیکه قوانینیا هزینه پرداختی بابت خدمات کانون آموزش ایرانیان، تغییر نماید از طریق وبسایت حاضر به کلیه کاربران اطلاع رسانی خواهد شد. البته توجه داشته باشید در خصوص پکیج تهیه شده توسط مؤسّسات، تا پایان اعتبار پکیجتهیه شده، قوانین قبلی فی ما بین کانون آموزش ایرانیان و مؤسّساتپابرجا خواهد بود. هر بار قبل از تهیه پکیج مؤسّسات موظف هستند مجدداً صفحه قوانین را مطالعه نمایند. بدیهیست که تهیه مجدّد پکیجو استفادةمؤسّساتاز خدمات کانون آموزش ایرانیان، اعلام رضایت نسبت به شرایط جدید و قبول آن محسوب خواهد شد.

 

1. تعریف واژه ها

1-1-  کانون

هر کجا در متن از کلمه “کانون” استفاده شود. منظور “کانون اموزش ایرانیان” و وبسایت حاضر است.

1-2-  موسسه

کلمه مؤسسه به کلیه مؤسسات آموزشی شامل:(کلیه دانشگاه ها، مدارس، مؤسسات آموزشی، آموزشگاههای با فعالیت علمی یا هنری، آموزشگهای بازیگری، آموزشگاههای زبان های خارجی و موسسات مهاجرتی و دارالترجمه های رسمی، موسسات برگزاری تورهای تفریحی که در کانون آموزش ایرانیان ثبت نام می نمایند و با این مجموعه همکاری دارند)اشاره می‌نماید.

1-3-  استاد

کلمه استاد به کلیه افرادی که به عنوان ارائه دهنده آموزش در کانون آموزش ایرانیان ثبت نام می‌کنند، شامل:(کلیه افرادی که به عنوان استاد دانشگاه، معلم، دبیر، اساتید زبان‎های خارجی یا دروس دانشگاهی، آموزش دهنده‌های کلیه دروس علمی، مربیان ورزشی، آموزش دهنده‌های هنرهای زیبا، هنرهای دستی و سنتی)اشاره دارد.

1-4-  شاگرد

کلمه شاگرد به کلیه افرادی که برای استفاده از خدمات آموزشی در کانون آموزش ایرانیان عضو می شوند، شامل:(تمام کودکان، دانش آموزان، دانشجویان، متقاضیان آزمونهای بین المللی، آزمونهای مرتبط با زبان‌های خارجی و بین الملل، هنرجویان و کلیه افرادی که برای آشنایی با مراکز ورزشی و آموزش دیدن در این زمینه عضو کانون شده اند) اشاره دارد.

1-5-  کاربر

عنوان کاربر دربرگیرنده تمام افرادی که به هر نحوی با کانون آموزش ایرانیان در ارتباط هستند اشاره دارد، شامل: اساتید، دبیران، آموزگاران، مربیان، شاگردان، تمام مؤسسات و آموزشگاه های حقیقی و حقوقی و کلیه افرادی که به هر عنوان عضو کانون آموزش ایرانیان هستند و اشخاص ثالثی که از خدمات و تبلیغات ارائه شده در سایت بازدید یا استفاده می نمایند.

1-6-  کلاس آزمایشی

با توجه به اینکه تمرکز کانون آموزش ایرانیان روی آموزش آنلاین است بعضی از اساتید با قرار دادن کلاس آزمایشی ودریافت هزینهکمتر به شاگردان این امکان را می‌دهند که با استاد یا سبک تدریس ایشان آشنا شوند یا تعیین سطح شوند و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

1-7-  کلاس خصوصی آنلاین

کلاسی خصوصی که با استفاده از نرم افزار آموزش آنلاین کانون آموزش ایرانیان و به صورت آموزش از راه دور برگزار می‌شود.

1-8-  کلاس خصوصی حضوری

کلاس خصوصی حضوری که بسته به توافق بین استاد و شاگرد به صورت حضوری در مکانی که استاد یا دانش آموز معرفی می کنند و با توافق طرفین و در زمانی مناسب برای هر دو برگزار می‌گردد.

 

1-9-  دوره های آموزش آنلاین

دوره‌های آموزش آنلاین در واقع به صورت گروهی (با حضور بیشتر از یک شاگرد)  و به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. دوره‌های آموزش آنلاین می توانند توسط کانون آموزش ایرانیان ثبت شوندف در حال حاضر  موسسات و اساتید اجازه ثبت دوره ندارند، حتی در صورت خریداری پکیج.

1-11- پکیج

به منظور استفاده بهتر اساتید و موسّسات از خدمات کانون، کانون آموزش ایرانیان اقدام به ایجاد پکیج‌هایی نموده که در قالب پکیج‌های ستاره‌دار برای اساتید و پکیجهای مدال‌داربرای مؤسسات ارائه می‌گردند. اساتید و مؤسّسات می‎توانند با پرداخت مبلغ مربوط، پکیج مورد نظر خود را فعّال نمایند و از امکانات آن بهره‌مند شوند.

2.  ثبت اطلاعات

مدیر مؤسسه موظف است نام، نام خانوادگی خود،شماره همراه، ایمیل شخصی (برای دریافت ایمیل و پیامک های اطلاع رسانی کانون) را به طور صحیح وارد نماید، و عکس کارت ملی خود را وارد نماید.

با توجه به اینکه بعد از ثبت نام ارتباط کانون آموزش ایرانیان و تسویه حساب با کلیه کاربران از طریق ایمیل، شماره همراه وشماره کارت بانکی و شماره شبای ثبت شده در پروفایل اختصاصی کاربران در کانون می باشد، لذا در صورت عدم ارائه اطلاعات صحیح،کانون آموزش ایرانیان هیچگونه مسئولیتی در پشتیبانی به موقع و مناسب نخواهد داشت. مدیر مؤسسات موظّف هستند دقیقاً شماره کارت بانکی و شبای شخصی خود را وارد نمایند. همچنین کلیه کاربران موظّف هستند که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه دارند و اطلاعات حساب کاربری خود را در اختیار سایرین قرار ندهد. بدیهی است که در صورت عدم رعایت موارد فوق از سوی کاربر و بروز مشکل، مسئولیّت کلیه عواقب با کاربر خواهد بود.همچنین آدرس دقیق مؤسّسه، شماره همراه مؤسسه، شماره تلفن ثابت موسسه (برای ارتباط شاگردان با مؤسسه)، و تاریخ اعتبار مجوز و سایر موارد خواسته شده را برای ثبت نام وارد نماید. مجوز فعالیت دارای اعتبار مؤسّسه نیز در هنگام ثبت نام باید بارگزاری شود.

مؤسسه متعهد می شود که تمام موارد را دقیق وارد نموده و در صورت تغییر آدرس مؤسسه، اتمام تاریخ جواز فعالیت و تعلیق مجوّز یا هر تغییر دیگری در این خصوص را در اسرع وقت به اطلاع مدیریت کانون آموزش ایرانیان برساند.

مؤسّسه عضو کانون فقط اجازه فعالیت و برگزاری کلاس در زمینه‌هایی که مجوز مربوط به آن را ارائه نموده‌اند.

3.خود اظهاری

مؤسّساتبا عضویت در کانون آموزش ایرانیان تأیید می‌نمایند که مسئولیت انتخاب اساتید معتمد و خبره و دارای تحصیلات دانشگاهی را برای برگزاری کلیه دوره ها به عهده می گیرند و در این خصوص تمام بررسی های لازم را به انجام داده اند. علاوه براین اساتید انتخابی مؤسسات برای برگزاری دوره های ثبت شده در کانون توسط مؤسسه باید واجد شرایط آموزش دادن، دارای توانایی ارتباط با شاگرد، دارای توانایی برگزاری و ادارة کلاس، دارای توانایی تدریس آنلاین باشند.

4. نمایش اطلاعات مؤسّسات در سایت

هیچ کدام از اطلاعات شخصی و مجوزهایمؤسّسات ثبت‌نام کننده در پروفایل آنها در کانون آموزش ایرانیان نمایش داده نخواهد شد. کلیه اطلاعات شخصی و همچنین مدارک بارگزاری شده ایشان نزد کانون آموزش ایرانیان محفوظ خواهد ماند. برای معرفی مؤسسه به شاگردان و کاربران کانونیک باکس برای مؤسّسات در نظر گرفته شده که به طور کامل می‌توانند اطلاعات مربوط به مؤسسه خود، نحوه تدریس اساتید و سوابق مؤسسه و اساتید خود را شخصاً وارد نمایند که برای اطلاع کاربران در پروفایل نمایشی مؤسسه در کانون نشان داده خواهد شد.

5. خدمات کانون آموزش ایرانیان به مؤسسات

کلیه مؤسسات می‌توانند با خرید پکیج مدال دار عضو کانون آموزش ایرانیان شوند. مؤسسات در پروفایل خود می‌توانند شماره همراه، شماره تلفن ثابت، استان و شهر محل فعالیت خود، آدرس پستی دقیق مؤسسه، آدرس وبسایت مؤسّسه، عکس از فضای آموزشی و همچنین شرح کاملی از سابقه و زمینه فعالیت‌های خود را برای ارتباط با شاگردان ثبت نمایند. مؤسّسات بر اساس نوع پکیج خریداری شده می‌توانند در پروفایل خود تعدادی دوره‌های آموزشی آنلاین و همچنین فایل جزوه، فیلم آموزشی و کتاب الکترونیک را برای فروش ثبت نمایند.

6. اطلاعات پروفایل و ارسال فایل

کلیه مؤسّسات عضو کانون باید شماره تلفن‌های مورد نظر خود را فقط در قسمت‌های مربوطه وارد نمایند. اجازه اضافه نمودن شماره تماس خود در باکس مربوط به توضیحات را ندارند. با موارد متخلّف برخورد خواهد شد.

متن توضیحات مؤسّسات در پروفایل در خصوص سوابق تحصیلی و آموزشی وی. و همچنین کلیه فایلها از جمله: جزوه، فیلم آموزشی و کتاب الکترونیک، که توسط مؤسّساتدر کانون بارگزاری می‎شوند ابتدا توسط ادمین بررسی شده و بعد از تأیید نمایش داده خواهند شد. ولی مسئولیت محتوای انتشار یافته هم از لحاظ کیفری و هم حقوقی در هر زمانی به عهده مؤسّسه انتشار دهنده آن می‌باشد.

7. قوانین حضور در کلاس آنلاین

اساتید و شاگردان حاضر در کلاس‎های خصوصی یا گروهی آنلاین با تأیید این فرم تصدیق می‎نمایند که اطلاع کامل دارند که امکان ذخیره‎سازی، ضبط و نگهداری محتوای کلاس از طریق برنامه‎ها، محصولات و نرم افزارهای جانبی کاملاً امکان‎پذیر است.

در صورتیکه محتوای کلاس به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه توسط استاد، شاگرد یا شخص ثالث منتشر شود، کانون آموزش ایرانیان هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. لذا استاد و شاگرد موظّف هستند در طول آموزش آنلاین پوشش مناسب از لحاظ عرف وشرع مقدس اسلام داشته باشند و همچنین سایر تمهیدات مورد نیاز طبق قوانین جمهوری اسلامی را مراعات نمایند.

اساتیدو شاگردان هر دو در خصوص فعالیت خود در کانون کاملاً مختار هستند. اساتید می‎توانند بعد از برگزاری کلیه کلاسهایی که برایشان ثبت شده فعالیت خود را در کانون خاتمه دهند.

با توجه به نکات ذکر شده، کانون آموزش ایرانیان هیچتعهّدی در برابر فعال بودن درازمدت پروفایل اساتید در وبسایت حاضرنخواهد داشت و اگر به هر دلیل پروفایل استاد مورد نظر بعد از اجرای تعهّداتشغیرفعال شود.شاگردان می توانندآموزش خود را با سایر اساتید در سایت ادامه دهند.

اساتید و شاگردان اطلاع داشته باشند که خدمات آموزش آنلاین کانون آموزش ایرانیان بر بستر اینترنت ارائه شده و کیفیت این خدمات، به زیرساخت ارتباطی فراهم شده توسط فراهم کننده اینترنت کاربران وابسته است. ازاین‌رواساتید و شاگردان موظّف هستند تا از اینترنت مناسب و پایدار برای کلاس‎های خود استفاده نمایند.

کانون آموزش ایرانیان هیچ مسئولیتی در قبال محتوا و مطالب کلاس ندارد. در صورتیکه اساتید یا شاگردان شاهد موارد تخلف در کلاسها یا دوره‎های آنلاین باشند می‎توانند مراتب را از طریق ارسال تیکت به مسئولین کانون آموزش ایرانیان اطلاع رسانی نمایند و کانون قطعاً در این خصوص پیگیری‎های لازم را به عمل خواهد آورد.

اساتید و شاگردان حاضر در کلاس آنلاین اجازه رد و بدل کردن هیچ اطلاعات شخصی از جمله: شماره تلفن ثابت، شماره همراه، نشانی محل سکونت یا هر نشانی خاص دیگر، هر گونه صحبت در خصوص موارد شخصی یا در مورد مسائل غیر مرتبط با آیتم درسی، را نخواهند داشت. همچنین، تبلیغ برای مؤسسه خاص یا تبلیغ یک کتاب یا انتشارات خاص در حین برگزاری کلاس آنلاین ممنوع است و غیر قانونی تلقّی می‌شود. کانون آموزش ایرانیان حق برخورد با افراد خاطی را برای خود محفوظ نگه می‎دارد. مؤسّسات موظّف هستند کلیه موارد فوق را به اطلاع اساتید، شاگردان و کاربران خود برسانند. ثبت استاد و شاگرد جدید در دوره ها از طرف مؤسسه نشان دهنده این خواهد بود که ایشان تمام قوانین کانون آموزش ایرانیان را می دانند و قبول دارند.

7-1-  قوانین ثبت دوره های آنلاین مؤسّسات در کانون آموزش ایرانیان و تسویه حساب

در خصوص دوره های آموزشی آنلاین که توسط مؤسّسات در کانون آموزش ایرانیان برگزار می شود.امکان ثبت دوره به صورت خصوصی و عمومی وجود دارد. اگر دوره آنلاین مؤسسات به صورت خصوصی تعریف شود اضافه شدن افراد به کلاس توسط مؤسسه صورت خواهد گرفت و فقط مؤسّسه موظّف به پرداخت هزینه کلاس آنلاین به کانون می باشد. اگر دوره آنلاین مؤسّسه به صورت عمومی ثبت شود، این دوره در پروفایل مؤسسه در کانون نمایش داده خواهد شد و امکان ثبت نام برای شاگردان فقط صورت آنلاین وجود خواهد داشت و بر اساس پکیج خریداری شده درصد مورد توافق از شهریه ثبت‌نام شاگردان به کانون تعلق خواهد گرفت. در خصوص دوره‎های آنلاین بعد از نهایی شدن ثبت‎نام امکان لغو ثبت‎نام و استرداد وجه به هیچ عنوان وجود ندارد. اساتیدی، موظف هستند سروقت و ترجیحاًپیش از ورود دانش آموزان در دوره‌های آنلاین حضور پیدا کنند.کانون خود را موظف به پیگیری دوره های آنلاین ثبت شده توسط مؤسّسات می‌داند و حق پیگیری نظر شاگردان ثبت نام شده را برای خود محفوظ نگه می‌دارد. اگر بر اساس بررسی‌های کلاس آنلاین از طرف کانون یا گزارشات ارسال شده ازطرف کاربران نارضایتی یا قانون شکنی مشاهده شود، کانون حق پیگیری و تصمیم گیری در این خصوص را برای خود محفوظ می‌داند. مؤسّسات همکار تأیید می‌کنند که در این موارد تابع نظر مدیریت کانون هستند. بعد از اتمام کلیّه ساعات برگزاری دور مؤسّسات از طریق ارسال درخواست تسویه حساب ادمین کانون را مطلع می کنند و شهریه پرداختی از طرف کانون به حساب ثبت شده مؤسسه در پروفایل واریز خواهد شد.

 

سلب مسئولیت

هیچگونهرابطه حقوقی، استخدامی یا مشارکت میان کاربران و کانون آموزش ایرانیان وجود ندارد. چنانچه کاربران با ایجاد حساب‌های کاربری مختلف سعی در ایجاد اختلال در قوانین کانون آموزش ایرانیان داشته باشند، بدون هیچگونه تذکری حساب کاربری آنها حذف و پیگرد قانونی خواهد داشت.کانون آموزش ایرانیان هیچ مسئولیتیا تعهدی در قبال اطلاعات ارائه شده توسط هیچ کدام از کاربران ندارد. هر کاربر مسئولیت فعالیت خود را در کانون به عهده دارد. کانون آموزش ایرانیان هیچ نوع مسئولیتی اعم از حقوقی و کیفری در خصوص اتّفاقات هنگام برگزاری کلاس  در برابر هیچکدام از کاربران کانون آموزش ایرانیان اعم از مؤسسات، اساتید، شاگردان و اشخاص ثالث نخواهد داشت. بنابراین تمامی کاربران ذکر شده موظّف و متعهّد هستند که هنگام برقراری ارتباط با یکدیگر کلیه موارد و تدابیر امنیتی و احتیاطی لازم را رعایت بفرمایند.

کانون آموزش ایرانیان هیچ گونه مسئولیتی در قبال جابه جایی وجه نقد از هر طریقی بین کاربران را ندارد. هرگونه جابه جایی وجه نقد برای دریافت خدماتمرتبط با آموزشبین کاربرانی که از طریق کانون آموزش ایرانیان با یکدیگر آشنایی پیدا کرده اند به صورت یک قرار داد بین خودشان است و کانون آموزش ایرانیان هیچ نقشی در آن ندارد و بنابراین هیچ مسئولیّتی در این خصوص متوجه کانون نخواهد بود.

کانون آموزش ایرانیان هیچ گونه مسئولیتی در برابر کلاسهای خصوصی حضوری نخواهد داشت. اساتیدی که تمایل به تدریس خصوصی حضوری دارند شماره همراهشان در پروفایلشان ثبت شده. کانون هیچ گونه وجهی در خصوص کلاس خصوصی حضوری نه از اساتید و نه از شاگردان دریافت نمی‎کند ومسئولیت ثبت نام و برگزاری در این خصوص را به عهده ندارد. بنابراین کلیه کلاس‎های خصوصی که اساتید و شاگردان عضو کانون برای برگزاری آنها با یکدیگر توافق می‎کنند به عنوان یک قرار داد فی ما بین خودشان تلقی می‌شود و هر دو طرف موظّف هستند کلیه تمهیدات امنیتی و اعتباری را در نظر بگیرند و با دقت کامل استاد یا شاگرد و مکان آموزش خود را انتخاب نمایند.

 

در خصوص اجاره سالن‌های تجمعات یا فضای آموزشی، بعضی از سالن های کنفرانس، آموزشگاه‌ها، و مجتمع های مرتبط دارای سالن های اجتماع یا فضاهای آموزشی هستند که می‌توانند در اختیار اجتماعات آموزشی یا اساتید برای تشکیل همایش‌ها، تدریس یا سایر موارد مرتبط قرار دهند. درج آگهی این مراکز در کانون آموزش ایرانیان فقط جنبه معرفی و تبلیغاتی دارد. کانون هیچ نقشی در عقد قراردادها و انتقال وجوه مرتبط با این مراکز ندارد و هیچ مسئولیتی نیز در این خصوص به عهده نخواهد داشت. کلیه کاربران موظّفند کلیه تمهیدات امنیتی و مالی را شخصاً در این خصوص در نظر بگیرند و با آگاهی کامل اقدام به عقد قرار داد نمایند.واریز موجودی کیف پول به حساب بانکی استاد

 

8. قوانین خرید شامل کتاب، کتاب الکترونیک، جزوه و فیلم آموزشی

بعد از انتخاب کتاب و پرداخت وجه به صورت آنلاین کتاب انتخابی برای کاربر ارسال خواهد شد. بعد از پرداخت وجه امکان لغو خرید وجود ندارد. در خصوص موارد الکترونیک شامل کتاب الکترونیک، جزوه و فیلم آموزشی بعد از پرداخت وجه لینک دانلود فایل برای کاربر فعال خواهد شد و قابل دانلود خواهد بود.

 

توجه داشته باشید که درج هرگونه علامت در کنار قسمت “قوانین و مقررات کانون آموزشی ایرانیان را می‎پذیرم” و ورود کاربر به پروفایل به منزله امضای الکترونیک و اثبات پذیرش کلیه قوانین و شرایط متن فوق از سوی کاربر بوده و دقیقاً مانند امضای دست نویس واجد اعتبار است و امضاء کننده اذعان می‎نماید که در کمال صحت و سلامت مفاد قرارداد را مطالعه نموده و پذیرفته است و همچنین خود را ملزم می‎داند کلیه مفاد را اجرا نماید.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد

تماس با ما