قوانین و مقررات دانش آموزان

قوانین کانون آموزش ایرانیان برای شاگردان

 فروردین 1401.

در صورتیکه کاربر طولانی مدت کانون هستید هر ماه قوانین را مطالعه بفرمایید تا از به روز رسانی ها مطلع شوید.

کانون آموزش ایرانیان به منظور دستیابی به اهداف بلند خود برای تداوم ایجاد بستری مناسب برای معرفی اساتید و آموزشگاه ها و همینطور فراهم نمودن امکان آموزش آنلاین نیاز به قوانینی دارد که در ادامه این متن آورده شده اند، امید است که این قوانین باعث جلب رضایت و حفظ حقوق کلیه کاربران گردد.

پیش از هر گونه عضویت و شروع همکاری یا استفاده از هر نوع خدمات کانون آموزش ایرانیان شرایط و ضوابطی که در ادامه آمده است را به دقت مطالعه فرمایید. هر نوع عضویت و استفاده از خدمات کانون آموزش ایرانیان منوط به پذیرش این شرایط به عنوان یک قرارداد الزام آور می‎باشد. با قبول قرارداد کاربران هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را از خود سلب و ساقط می نمایند.

1.       تعریف واژه ها

1-1-        کانون

هر کجا در متن از کلمه “کانون” استفاده شود. منظور “کانون اموزش ایرانیان” و وبسایت حاضر است.

1-2-       موسسه

کلمه مؤسسه به کلیه مؤسسات آموزشی شامل: (کلیه دانشگاه ها، مدارس، مؤسسات آموزشی، آموزشگاههای با فعالیت علمی یا هنری، آموزشگهای بازیگری، آموزشگاههای زبان های خارجی و موسسات مهاجرتی و دارالترجمه های رسمی، موسسات برگزاری تورهای تفریحی که در کانون آموزش ایرانیان ثبت نام می نمایند و با این مجموعه همکاری دارند) اشاره می‌نماید.

1-3-      استاد

کلمه استاد به کلیه افرادی که به عنوان ارائه دهنده آموزش در کانون آموزش ایرانیان ثبت نام می‌کنند، شامل: (کلیه افرادی که به عنوان استاد دانشگاه، معلم، دبیر، اساتید زبان‎های خارجی یا دروس دانشگاهی، آموزش دهنده‌های کلیه دروس علمی، مربیان ورزشی، آموزش دهنده‌های هنرهای زیبا، هنرهای دستی و سنتی) اشاره دارد.

1-4-       شاگرد

کلمه شاگرد به کلیه افرادی که برای استفاده از خدمات آموزشی در کانون آموزش ایرانیان عضو می شوند، شامل: (تمام کودکان، دانش آموزان، دانشجویان، متقاضیان آزمونهای بین المللی، آزمونهای مرتبط با زبان‌های خارجی و بین الملل، هنرجویان و کلیه افرادی که برای آشنایی با مراکز ورزشی و آموزش دیدن در این زمینه عضو کانون شده اند) اشاره دارد.

1-5-       کاربر

عنوان کاربر دربرگیرنده تمام افرادی که به هر نحوی با کانون آموزش ایرانیان در ارتباط هستند اشاره دارد، شامل: اساتید، دبیران، آموزگاران، مربیان، شاگردان، تمام مؤسسات و آموزشگاه های حقیقی و حقوقی و کلیه افرادی که به هر عنوان عضو کانون آموزش ایرانیان هستند و اشخاص ثالثی که از خدمات و تبلیغات ارائه شده در سایت بازدید یا استفاده می نمایند.

1-6-       کلاس آزمایشی

با توجه به اینکه تمرکز کانون آموزش ایرانیان روی آموزش آنلاین است بعضی از اساتید با قرار دادن کلاس آزمایشی و دریافت هزینه کمتر به شاگردان این امکان را می‌دهند که با استاد یا سبک تدریس ایشان آشنا شوند یا تعیین سطح شوند و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

1-7-      کلاس خصوصی آنلاین

کلاسی خصوصی که با استفاده از نرم افزار آموزش آنلاین کانون آموزش ایرانیان و به صورت آموزش از راه دور برگزار می‌شود.

 

1-8-       دوره های آموزش آنلاین

دوره‌های آموزش آنلاین در واقع به صورت گروهی (با حضور بیشتر از یک شاگرد)  و به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. دوره‌های آموزش آنلاین می توانند توسط کانون آموزش ایرانیان، موسّسات همکار یا اساتید کانون ثبت شوند.

1-10-     پکیج

به منظور استفاده بهتر اساتید و موسّسات از خدمات کانون، کانون آموزش ایرانیان اقدام به ایجاد پکیج‌هایی نموده که در قالب پکیج‌های ستاره‌دار برای اساتید و پکیجهای مدال‌دار برای مؤسسات ارائه می‌گردند. اساتید و مؤسّسات می‎توانند با پرداخت مبلغ مربوط، پکیج مورد نظر خود را فعّال نمایند و از امکانات آن بهره‌مند شوند.

2.     خود اظهاری اساتید و موسّسات

کانون آموزش ایرانیان سعی در جذب اساتید مجرّب، کارآزموده و متعهد دارد و تا حد امکان سعی میکند ثبت نام اساتید در کانون بر اساس مدارک تحصیلی و حرفه ای معتبر ملّی و بین المللی باشد و همچنین دائماً متعهّد و در حال رصد فعالیت کلیه کاربران و ارزیابی آنها خواهد بود و نظرات شاگردان قبلی را دائماً بررسی می نماید و همینطور برای شاگردان عضو کانون امکان ارسال تیکت و ارتباط با مدیریت وجود دارد. بعضی از اساتید امکان برگزاری کلاس آنلاین آزمایشی با هزینه کمتر را به شاگردان پیشنهاد می دهند که شاگرد امکان ارزیابی عملکرد استاد را داشته باشد. در کانون هر شاگرد می‌تواند هر تعداد که بخواهد کلاس آزمایشی انتخاب نماید ولی با یک استاد مشخص، فقط یک بار امکان دریافت کلاس آزمایشی را خواهد داشت. تمام این تلاش‌ها در راستای بهبود عملکرد و ارائه بهترین خدمات به کلیه دانش پذیران و شاگردان عضو کانون می باشد. ولی در نهایت ثبت نام اساتید در کانونی بر اساس خود اظهاری و ارائه مدارک توسط خودشان است و امکان راستی آزمایی برای کانون آموزش ایرانیان در این خصوص وجود ندارد.

اساتید و شاگردان حاضر در کلاس‎های خصوصی یا گروهی آنلاین با تأیید این فرم تصدیق می‎نمایند که اطلاع کامل دارند که امکان ذخیره‎سازی، ضبط و نگهداری محتوای کلاس از طریق برنامه‎ها، محصولات و نرم افزارهای جانبی کاملاً امکان‎پذیر است.

در صورتیکه محتوای کلاس به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه توسط استاد، شاگرد یا شخص ثالث منتشر شود، کانون آموزش ایرانیان هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. لذا استاد و شاگرد موظّف هستند در طول آموزش آنلاین پوشش مناسب از لحاظ عرف و شرع مقدس اسلام داشته باشند و همچنین سایر تمهیدات مورد نیاز طبق قوانین جمهوری اسلامی را مراعات نمایند.

اساتید و شاگردان هر دو در خصوص فعالیت خود در کانون کاملاً مختار هستند. اساتید می‎توانند بعد از برگزاری کلیه کلاسهایی که برایشان ثبت شده فعالیت خود را در کانون خاتمه دهند.

با توجه به نکات ذکر شده، کانون آموزش ایرانیان هیچ تعهّدی در برابر فعال بودن درازمدت پروفایل اساتید در وبسایت حاضر نخواهد داشت و اگر به هر دلیل پروفایل استاد مورد نظر بعد از اجرای تعهّداتش غیرفعال شود. شاگردان می توانند آموزش خود را با سایر اساتید در سایت ادامه دهند.

اساتید و شاگردان اطلاع داشته باشند که خدمات آموزش آنلاین کانون آموزش ایرانیان بر بستر اینترنت ارائه شده و کیفیت این خدمات، به زیرساخت ارتباطی فراهم شده توسط فراهم کننده اینترنت کاربران وابسته است. ازاین‌رو اساتید و شاگردان موظّف هستند تا از اینترنت مناسب و پایدار برای کلاس‎های خود استفاده نمایند.

کانون آموزش ایرانیان هیچ مسئولیتی در قبال محتوا و مطالب کلاس ندارد. در صورتیکه اساتید یا شاگردان شاهد موارد تخلف در کلاسها یا دوره‎های آنلاین باشند می‎توانند مراتب را از طریق ارسال تیکت به مسئولین کانون آموزش ایرانیان اطلاع رسانی نمایند و کانون قطعاً در این خصوص پیگیری‎های لازم را به عمل خواهد آورد.

اساتید و شاگردان حاضر در کلاس آنلاین اجازه رد و بدل کردن هیچ اطلاعات شخصی از جمله: شماره تلفن ثابت، شماره همراه، نشانی محل سکونت یا هر نشانی خاص دیگر، هر گونه صحبت در خصوص موارد شخصی یا در مورد مسائل غیر مرتبط با آیتم درسی، را نخواهند داشت. همچنین، تبلیغ برای مؤسسه خاص یا تبلیغ یک کتاب یا انتشارات خاص در حین برگزاری کلاس آنلاین ممنوع است و غیر قانونی تلقّی می‌شود. کانون آموزش ایرانیان حق برخورد با افراد خاطی را برای خود محفوظ نگه می‎دارد.

4.     قوانین برگزاری کلاسهای خصوصی آنلاین کانون آموزش ایرانیان

کلاسهای خصوصی آنلاین کانون آموزش ایرانیان اعم از آزمایشی و یا غیرآزمایشی، تا 24 ساعت مانده به شروع کلاس قابل رزرو هستند.

کانون آموزش ایرانیان در خصوص برگزاری تمام کلاس‎های آنلاین خصوصی که شاگردان با پرداخت وجه مستقیماً از درگاه پرداخت کانون، در آنها ثبت‎نام می‎نمایند و کلاس‎های مذکور از طریق نرم‎افزار آموزش آنلاین کانون برگزار می‎شود، متعهّد می‎باشد، و در صورتی که کلاسها سروقت برگزار نشوند یا کاربر استاد یا شاگرد به موقع وارد کلاس نشوند طرف مقابل می تواند از طریق تیکت به مدیریت کانون اطلاع رسانی نمایند تا پیگیری انجام شود.

بعد از نهایی شدن ثبت نام در کلاس‎های آنلاین خصوصی توسط شاگرد، اگر به هر دلیلی استاد کلاس را لغو نماید یا در زمان برگزاری کلاس بعد از گذشت 15 دقیقه از زمان شروع کلاس، در کلاس آنلاین حضور پیدا نکند. کل مبلغ ثبت نامی به کیف پول شاگرد بازخواهد گشت. بدیهیست که اگر تأخیر ورود به کلاس از جانب استاد باشد، استاد موظف است زمان کامل تدریس را در کلاس حضور داشته باشد تا تأخیر ورودش به کلاس جبران شود.

5.     قوانین رزرو و لغو کلاس خصوصی آنلاین

همانطور که گفته شد، در کانون آموزش ایرانیان شاگردان این امکان را دارند که تا 24 ساعت مانده به شروع کلاس در کلاس مورد نظر خود ثبت نام نمایند. اگر شاگرد در فاصله زمانی کمتر از 24 ساعت ثبت نام نماید امکان لغو کلاس وجود ندارد. امکان تغییر زمان برگزاری کلاس وجود ندارد. همچنین در زمان ذکر شده شاگرد می‎تواند با پرداخت 10درصد جریمه کلاس خود را کاملاً لغو نماید. بعد از گذشت زمان مذکور یعنی در بازه زمانی 24 ساعت مانده به شروع کلاس امکان لغو کلاس وجود ندارد. همچنین چنانچه شاگرد در کلاس ثبت نامی خود حضور پیدا نکند استاد تا 15 دقیقه منتظر وی خواهد بود، بعد از گذشت این زمان کلاس برگزار شده در نظر گرفته خواهد شد و حق الزّحمه کامل برگزاری کلاس به استاد تعلّق خواهد گرفت. برای لغو کلاس در بازه های زمانی ذکر موارد به صورت خلاصه در جدولی که در ادامه آمده ذکر شده است. برای لغو کلاس شاگرد موظف است حتما” هم به مدیریت کانون و هم به استاد مربوطه تیکت ارسال نماید (تماس تلفنی قابل قبول نیست)

شاگرد بعد ثبت نام تا 24 ساعت مانده به شروع کلاس 24 ساعت مانده به شروع کلاس
کنسل کردن کلاس امکان پذیر است، با پرداخت 10 درصد جریمه امکان پذیر نیست.
عدم حضور شاگرد در کلاس کلاس برگزار شده در نظر گرفته خواهد شد و حق الزحمه کامل کلاس به استاد تعلق خواهد گرفت.

 

5-1-       قوانین ثبت نام دوره های آنلاین کانون آموزش ایرانیان

دوره های آموزشی آنلاین به سه صورت (ثبت شده توسط کانون، ثبت شده توسّط مؤسسات یا ثبت شده توسّط اساتید) برگزار می‎شوند. شایان ذکر است کانون آموزش ایرانیان ثبت نام کلیه دوره های آنلاین را به صورت آنلاین و از طریق سایت کانون انجام می‌دهد و همینطور خود را موظّف به پیگیری و برگزاری تمام دوره‎های آنلاین ثبت شده در وبسایت می‎داند، در خصوص دوره‎های آنلاین بعد از نهایی شدن ثبت‎نام امکان لغو ثبت‎نام و استرداد وجه به هیچ عنوان وجود ندارد.

 

7.    سلب مسئولیت

هیچ گونه رابطه حقوقی، استخدامی یا مشارکت میان کاربران و کانون آموزش ایرانیان وجود ندارد. چنانچه کاربران با ایجاد حساب‌های کاربری مختلف سعی در ایجاد اختلال در قوانین کانون آموزش ایرانیان داشته باشند، بدون هیچگونه تذکری حساب کاربری آنها حذف و پیگرد قانونی خواهد داشت. کانون آموزش ایرانیان هیچ مسئولیت یا تعهدی در قبال اطلاعات ارائه شده توسط هیچ کدام از کاربران ندارد. هر کاربر مسئولیت فعالیت خود را در کانون به عهده دارد. کانون آموزش ایرانیان هیچ نوع مسئولیتی اعم از حقوقی و کیفری در خصوص اتّفاقات هنگام برگزاری کلاس  در برابر هیچکدام از کاربران کانون آموزش ایرانیان اعم از مؤسسات، اساتید، شاگردان و اشخاص ثالث نخواهد داشت. بنابراین تمامی کاربران ذکر شده موظّف و متعهّد هستند که هنگام برقراری ارتباط با یکدیگر کلیه موارد و تدابیر امنیتی و احتیاطی لازم را رعایت بفرمایند. بدیهی است که در صورت بروز هر مشکلی کاربران می توانند با ارسال تیکت از پروفایل خود به مدیریت کانون اطلاع رسانی نمایند و کانون پروفایل کاربر خاطی را حذف خواهد نمود.

کانون آموزش ایرانیان هیچ گونه مسئولیتی در قبال جابه جایی وجه نقد از هر طریقی بین کاربران را ندارد. هرگونه جابه جایی وجه نقد برای دریافت خدمات مرتبط با آموزش بین کاربرانی که از طریق کانون آموزش ایرانیان با یکدیگر آشنایی پیدا کرده اند به صورت یک قرار داد بین خودشان است و کانون آموزش ایرانیان هیچ نقشی در آن ندارد و بنابراین هیچ مسئولیّتی در این خصوص متوجه کانون نخواهد بود.

کانون آموزش ایرانیان هیچ گونه مسئولیتی در برابر کلاسهای خصوصی حضوری نخواهد داشت. اساتیدی که تمایل به تدریس خصوصی حضوری دارند شماره همراهشان در پروفایلشان ثبت شده. کانون هیچ گونه وجهی در خصوص کلاس خصوصی حضوری نه از اساتید و نه از شاگردان دریافت نمی‎کند ومسئولیت ثبت نام و برگزاری در این خصوص را به عهده ندارد. بنابراین کلیه کلاس‎های خصوصی که اساتید و شاگردان عضو کانون برای برگزاری آنها با یکدیگر توافق می‎کنند به عنوان یک قرار داد فی ما بین خودشان تلقی می‌شود و هر دو طرف موظّف هستند کلیه تمهیدات امنیتی و اعتباری را در نظر بگیرند و با دقت کامل استاد یا شاگرد و مکان آموزش خود را انتخاب نمایند.

در خصوص اجاره سالن های تجمعات یا فضای آموزشی، بعضی از سالن های کنفرانس، آموزشگاه‌ها، و مجتمع های مرتبط دارای سالن های اجتماع یا فضاهای آموزشی هستند که می‌توانند در اختیار اجتماعات آموزشی یا اساتید برای تشکیل همایش‌ها، تدریس یا سایر موارد مرتبط قرار دهند. درج آگهی این مراکز در کانون آموزش ایرانیان فقط جنبه معرفی و تبلیغاتی دارد. کانون هیچ نقشی در عقد قراردادها و انتقال وجوه مرتبط با این مراکز ندارد و هیچ مسئولیتی نیز در این خصوص به عهده نخواهد داشت. کلیه کاربران موظّفند کلیه تمهیدات امنیتی و مالی را شخصاً در این خصوص در نظر بگیرند و با آگاهی کامل اقدام به عقد قرار داد نمایند.

8.    بازگشت موجودی کیف پول به حساب بانکی شاگرد

اگر کیف پول شاگرد دارای مبلغی شارژ باشد و شاگرد تمایل به ثبت نام و استفاده از خدمات کانون نداشته باشد می‎تواند درخواست بازگشت مبلغ شارژ شده به حساب خود را ثبت نماید. کانون آموزش ایرانیان خود را موظّف می‎داند بعد از دریافت تقاضای شاگرد حداکثر ظرف مدت 16 روز کاری و بعد از کسر 5000 تومان (بابت امور اداری) کل مبلغ پرداخت شده از طرف شاگرد را به حساب وی بازگرداند. بدیهی است در صورتی که موجودی کیف پول شاگرد کمتر از 5000 تومان باشد بازگشت مبلغ به حساب شاگرد امکان پذیر نخواهد بود. (تسویه حسابها در روزهای اول و دوم و همچنین پانزدهم و شانزدهم هر ماه صورت می‌گیرند)

9.     قوانین خرید شامل کتاب، کتاب الکترونیک، جزوه و فیلم آموزشی

بعد از انتخاب کتاب و پرداخت وجه به صورت آنلاین کتاب انتخابی برای کاربر ارسال خواهد شد. بعد از پرداخت وجه امکان لغو خرید وجود ندارد. در خصوص موارد الکترونیک شامل کتاب الکترونیک، جزوه و فیلم آموزشی بعد از پرداخت وجه لینک دانلود فایل برای کاربر فعال خواهد شد و قابل دانلود خواهد بود.

 

توجه داشته باشید که درج هرگونه علامت در کنار قسمت “قوانین و مقررات کانون آموزشی ایرانیان را می‎پذیرم” و ورود کاربر به پروفایل به منزله امضای الکترونیک و اثبات پذیرش کلیه قوانین و شرایط متن فوق از سوی کاربر بوده و دقیقاً مانند امضای دست نویس واجد اعتبار است و امضاء کننده اذعان می‎نماید که در کمال صحت و سلامت مفاد قرارداد را مطالعه نموده و پذیرفته است و همچنین خود را ملزم می‎داند کلیه مفاد را اجرا نماید.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد

تماس با ما