اطلاعات کلی در خصوص آزمون آیمت (IMAT)

گروه هدف: این مقاله برای عزیزانی که متقاضی آیمت 2023 هستند و همچنین مدرسان آیمت می تواند مفید باشد.

به طور کلی برای شروع مطالعه در خصوص آزمون آیمت حتما فایلهای راهنمای کمبریج را مطالعه بفرمایید.

IMAT test specification 2022

در این فایل تعداد سوالات هر کدام از دروس و نمونه سوالات، مدت زمان در نظر گرفته شده برای آزمون مختص همان سال به داوطلبان ارائه می شود.

علاوه بر این شما باید بدانید بعد از ورود به جلسه آزمون با چه شرایط و مراحلی مواجه می شوید.

همین ابتدا همه جوانب را با دقت بررسی کنید به طوریکه بعد از ورود به جلسه آزمون همه موارد را پیشبینی کرده باشید و هیچ چیز برای شما تازگی نداشته باشد.

نمونه دیتا شیت (data sheet) آیمت

همانطور که در لینک فوق مشاهده میکنید. در جلسه آزمون هر داوطلب بر اساس فرمت مشاهده شده نام، نام خانوادگی، محل و تاریخ تولد خود را در برگه ای که به data sheet موسوم است وارد می نماید. دقت داشته باشید که بعد از پایان آزمون و وقتی برای تحویل برگه خود به ممتحن مراجعه می نماید محل مشخص شده پایین صفحه باید امضا شود. همچنین دو عدد برچسب بارکد در اختیار داوطلب قرار میگیرد که توسط خود داوطلب روی کدام از برگه ها باید چسبانده شود. داوطلبین باید دقت داشته باشند که شماره این برچسبها یکی باشد. در واقع این برچسبها نام متقاضی را بعد از تصحیح برگه ها  مشخص خواهند نمود. 

نمونه پاسخنامه آزمون آیمت

همانطور که در لینک فوق مشاهده نمودید. برای هر سوال 5 گزینه در نظر گرفته شده است، که با انتخاب هر گزینه داوطلب باید فقط و فقط با خودکار مشکی داخل مستطیل مربوط به آن گزینه علامت ضربدر قرار دهد. اگر دقت بفرمایید در کنار شماره مربوط به هرسوال یک دایره نیز قرار داده شده است. اگر بعد از گاسخ تصمیم به تغییر گزینه گرفتید می توانید گزینه اشتباه را کامل پر کنید. داخل مستطیل مربوط به گزینه درست علامت ضربدر قرار دهید و همینطور حتما باید دایره کنار را کامل پر نمایید.

اگر بعد از پاسخ تشخیص دادید که گزینه اشتباه را انتخاب کرده اید و تمایل داشتید که این سوال را بدون پاسخ باقی بگذارید باید حتما گزینه اشتباه را کامل با همان خودگار مشکی پر کنید و همینطور دایره کنار شماره سوال نیز باید کامل پر شود.

در بقیه موارد نیازی به پر کردن دایره نیست.

 

فرمت کلی آزمون آیمت:

دقت داشته باشید که هر دو بخشی از آزمون که در ادامه آمده هر دو در یک دفترچه و به صورت پیوسته در اختیار داوطلبان قرار خواهند گرفت.

Section 1: Logical Reasoning and General Knowledge

بخش اول چه بخشی از توانایی شما سنجش می شود تعداد سوالات 
Logical Reasoning and General Knowledge

Generic skills in problem solving, understanding argument

data analysis and inference; general knowledge

20 multiple-choice questions

Please note, scores will be reported separately for Logical Reasoning and General Knowledge

 

Section 2, 3 and 4: Scientific Knowledge

بخش دوم  What does it test? Questions
Scientific Knowledge The ability to apply scientific knowledge from school science: Biology, Chemistry, Physics and Maths 40 multiple-choice questions

اگر به اطلاعات بیشتری در مورد آزمون آیمت و همینطور تعداد دقیق سوالات هر درس نیاز دارید می توانید به این لینک مراجعه کنید.

برای مشاهده نمونه سوالات آزمونهای قبلی برگزار شده می توانید به این لینک مراجعه کنید.

برای مشاهده دوره های نیمه خصوصی آیمت 2023 کانون آموزش ایرانیان می توانید به این لینک مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد

تماس با ما